Logo
Logo
a

Menu

Siedziba

Adres: Klinika HMS, ul. Franciszka Rzeźniczaka 21a/11, 65-119 Zielona Góra
Email: rejestracja@klinikahms.pl
Telefon
Ortopedia: +48 505 189 555
Pediatria i Rehabilitacja: +48 601 595 443

O nas

Jesteśmy małżeństwem od kilkunastu lat. Poznaliśmy się na studiach medycznych we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów zamieszkaliśmy w Zielonej Górze, ukończyliśmy specjalizacje i następnie rzuciliśmy się w wir pracy w polskim systemie zdrowotnym. Od jakieś czasu w naszych głowach powstał pomysł stworzenia swojego miejsca. Nie mogliśmy pogodzić się z tym, jak praca w systemie oddziałuje zarówno na pacjentów jak i na lekarzy.

Tak powstała klinika HMS. Miejsce, w którym to MY tworzymy atmosferę i budujemy relację z pacjentem, zarówno z tym najmłodszym jak i z najstarszym. Naszym priorytetami są profesjonalizm i medycyna oparta na faktach (EBM). Staramy się wykonywać nasz zawód z największą starannością, traktując jednocześnie pacjenta indywidualnie oraz z życzliwością.

Nasza praca to nasza pasja dlatego stale poszerzamy ofertę naszej kliniki podnosząc swoje kwalifikacje. Współpracujemy także z innymi ośrodkami oraz lekarzami starając się zapewnić naszym pacjentom możliwie najlepszą opiekę.

Zapraszamy do współpracy.

lek. Hania Siankowska

Pediatria

 

Jestem specjalistą pediatrii a prywatnie szczęśliwą żoną i mamą dwóch córek.

Pochodzę z Zielonej Góry, do której wróciłam po studiach medycznych we Wrocławiu.

Specjalizację z pediatrii odbyłam w Oddziale Dziecięcym i Oddziale Neurologii Dziecięcej w Nowej Soli, po zakończeniu specjalizacji pracowałam w opiece ambulatoryjnej w Przychodni Lekarskiej ”Batorego” w Zielonej Górze.

Pasjonuję się szczepieniami oraz medycyną podróży, posiadam ukończony kurs oraz dyplom Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży.

W ramach diagnostyki na wizycie wykonuje badania ultrasonograficzne „point of care”.

Ciągle się doszkalam i uaktualniam swoją wiedzę na licznych kursach.

Praktykuję w duchu medycyny opartej na dowodach (EBM), postępując zgodnie z rekomendacjami i standardami medycznymi.

Zwracam uwagę na komfort pacjenta podczas wizyty, chciałabym by nasze spotkanie nie było tylko przykrym obowiązkiem.

Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicem oraz wzajemne zaufanie w relacji lekarz-pacjent.

dr n. med. Maciej Siankowski

Ortopeda i traumatolog

 

Jestem specjalistą Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W 2010 roku ukończyłem Kierunek Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Następnie szkolenie specjalizacyjne kontynuowałem w Oddziale Ortopedii i Traumatologii w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach, gdzie pracowałem do końca 2021 roku.

Szkolenie specjalizacyjne ukończyłem w 2018 roku. W 2018 roku uzyskałem także tytuł doktora nauk medycznych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym broniąc rozprawy doktorskiej pt. „Wyniki operacyjnego leczenia złamań szyjki kości udowej z użyciem systemu Targon FN w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach w latach 2014-2015”.

Od 2014 do 2019 pełniłem funkcję lekarza klubowego drużyny koszykarskiej Stelmet Enea BC, a w latach 2017 – 2019 byłem lekarzem klubowym drużyny futbolu amerykańskiego Wataha. W specjalistycznej poradni ortopedycznej przyjmuję od 2013 roku.

W trakcie swojej pracy na Oddziale Ortopedii w 105 Szpitalu Wojskowym zdobyłem doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu, także operacyjnym, obrażeń i schorzeń narządu ruchu. Szczególnie bliskie jest mi leczenie stawów metodą artroskopii, w tym artroskopie barku i kolana oraz rozmaite zabiegi z zakresu medycyny sportowej oraz traumatologii narządu ruchu.

Pracując jako lekarz klubowy poszerzyłem swoją wiedzę i umiejętności o leczenie obrażeń narządu ruchu wśród zawodowych sportowców.

Ukończyłem liczne kursy i szkolenia, w tym wiele szkoleń zagranicznych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.
Posiadam także doświadczenie w leczeniu biologicznym takimi metodami jak osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej.

Wykonuję zabiegi artroskopii stawu kolanowego wraz z rekonstrukcjami więzadła krzyżowego przedniego oraz artroskopie stawu ramiennego z rekonstrukcja obrąbka oraz szyciem stożka rotatorów.

lek. Katarzyna Pietraszek

Pediatria

 

Jestem lekarzem pediatrą, studia medyczne ukończyłam na Akademii Medycznej w Warszawie, po studiach pracowałam w Oddziale Dziecięcym z pododdziałem Neurologii Dziecięcej i Alergologii w Nowej Soli, gdzie uzyskałam tytuł specjalisty pediatry.

Od kilku lat przyjmuję dzieci w Poradni Pediatrycznej w Zielonej Górze oraz obecnie w Klinice HMS.

W trakcie wizyty początkowo przeprowadzam szczegółowy wywiad dotyczący obecnych dolegliwości, przeszłości chorobowej, potencjalnych alergii.
Badanie lekarskie staram się przeprowadzać cierpliwie, niespiesznie, dbając o komfort dziecka.
W razie potrzeby wykonuję dodatkowe badania, np. CRP (wskaźnik stanu zapalnego z krwi pobieranej z palca/pięty), wymaz z nosa w kierunku grypy/covid/rsv, wymaz z gardła Strep test, badanie moczu (test paskowy), doskonalę umiejętności w badaniu USG płuc.

Na koniec wizyty omawiam z rodzicem diagnozę, zalecenia do domu, w razie potrzeby wystawiam zwolnienie lekarskie na chore dziecko.
Leczę zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, którą poszerzam poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Mgr Fizjoterapii Agnieszka Tkaczyk

Rehabilitacja

 

Jestem magistrem fizjoterapii. W 2014r. ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. W 2009r. ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Zielonej Górze uzyskując tytuł technika masażysty. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu terapii manualnej oraz metod specjalnych w fizjoterapii.

Specjalizuję się w tematyce z zakresu ortopedii, neurologii oraz uroginekologii. Zajmuje się leczeniem schorzeń takich jak:
– bóle kręgosłupa, dyskopatie
– urazy sportowe w tym również pooperacyjne
– choroby neurologiczne (udary, SM, po uszkodzeniach rdzenia kręgowego)
– problemy z nietrzymaniem moczu, przygotowanie do ciąży, praca po połogu, bolesne miesiączki

Umów się